Viña Mayor El Secreto to czerwone wytrawne wino pochodzące z D.O. Ribera de Duero, wyprodukowana przez Viña Mayor z odmianą Tempranillo. El Secreto cechuje złożony aromat czarnych i czerwonych owoców z nutami olejków żywicznych, lekkich przypraw oraz fiołków. Finisz jest zawsze świeży i orzeźwiający, przypominający nuty soczystych owoców. Założona w 1986 roku Viña Mayor znajduje się w miejscowości Quintanilla de Onésimo (Valladolid), w sercu Ribera del Duero. Wyreżyserowany przez Almudenę Alberca, młodego winiarza o dużym międzynarodowym prestiżu i pierwszej kobiety w naszym kraju, który uzyskał uznanie Mistrza Wina, prezentuje czerwone wina o nowoczesnym szlifie i dużej złożoności. Winogrona używane do produkcji Viña Mayor El Secreto pochodzą z winnic o średnim wieku ponad 60 lat, sadzonych na glebach piaszczystych, gliniastych i wapiennych. Winorośl znajduje się na wysokości ponad 900 metrów nad poziomem morza, w klimacie kontynentalnym z wpływami Atlantyku. Prowadzi się tradycyjne rolnictwo, a zbiory odbywają się ręcznie w pudełkach po 20 kg.

Gdy winogrono Viña Mayor El Secreto dostanie się do winnicy, przechodzi przez ręczny stół selekcyjny, odszypułkowuje i bardzo delikatnie wyciska. Następnie przez 4 dni przeprowadza się zimną macerację prefermentacyjną i rozpoczyna się fermentacja w kontrolowanej temperaturze w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Następnie dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu przez 10 miesięcy. Po butelkowaniu pozostaje co najmniej 10 sztuk przed wprowadzeniem na rynek. Viña Mayor El Secreto to czerwone wino, które reprezentuje sposób robienia tego charakterystyczny dla Ribera de Duero pod kierownictwem technicznym Almudeny Alberca, pierwszej Hiszpanki, która uzyskała tytuł Mistrza Wina.

Może ci się spodobać również

Przeglądaj kolekcję naszych powiązanych produktów.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

El Secreto de Vina Mayor

Leżakuje we francuskim dębie przez 12 miesięcy i minimum 10 miesięcy w butelce. Wino o osobowości, z charakterem, mocno owocowe, o intensywnym czerwonym kolorze. Pachnące i złożone wino z nutami czarnych i czerwonych owoców w połączeniu z balsamicznymi akcentami, lekkimi przyprawami i fioletowymi kwiatami. W ustach okrągłe, soczyste i świeże. Finisz długi, mięsisty i mineralny. Idealna równowaga, w której dominuje elegancja. Wino z nieskończoną liczbą niuansów, złożone, do odkrycia i skosztowania z nieskończoną liczbą potraw.

Napisz swoją opinię