Filtry

Cena

Cena

  • 289,00 zł - 359,00 zł

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Puni Nova
  • Brak na stanie

Puni Nova

Cena 289,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Puni Nova leżakowała przez trzy lata w beczkach po Bourbonie, po czym na jeden miesiąc została przelana do beczek virgin oak wykonanych z francuskiego dębu.Butelkowana z mocą 43%, pachnie gruszką, brzoskwinią, wanilią, miodem, cytrusami, cynamonem i bananem.Zdobywca podwójnego złota (Double Gold) na San Francisco World Spirits Competition w 2016 roku oraz tytułu World?s Best Design na World Whiskies Awards w 2016 roku.

Puni Sole
  • Brak na stanie

Puni Sole

Cena 315,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Puni Sole 2 lata spędziła w beczkach 1st fill bourbon, a następne 2 lata w beczkach po sherry Pedro Ximénez. 
W smaku wyraźnie słodka, z mocnymi nutami miodu i pomarańczy. Zapach pełen kremowych aromatów orzecha i pikantnego dębu. 

?Sole? w języku włoskim oznacza ?słońce? i odzwierciedla dwa kluczowe etapy tworzenia sherry.

Puni Alba
  • Brak na stanie

Puni Alba

Cena 359,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Destylarnia Puni rozpoczęła produkcję w 2012 roku, w pobliżu niewielkiej miejscowości Glurns, znajdującej się w sercu włoskich Alp.

Nazwę zaczerpnięto od rzeki, przepływającej przez pobliską dolinę, choć do produkcji Whisky używana jest woda ze strumienia Stelvio, położonego na terenie Parku Narodowego.

Miedziane alembiki zakupiono w szkockiej fabryce Forsyths, a do produkcji Whisky unikatowo stosowany jest zacier, będący mieszanką jęczmienia, pszenicy i żyta, dzięki czemu finalna paleta aromatów zostaje znacznie wzbogacona.

Puni Alba ? leżakowała przez 3 lata w beczkach po włoskim wzmacnianym winie Marsala, wykonanych z sycylijskiego dębu o pojemności 225 l, po czym została poddana procesowi finiszowania w beczkach po dymnej szkockiej whisky z wyspy Islay.