Aktywne filtry

Papidoux Fine

Papidoux Fine

Cena 99,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Francuski winiak produkowany w Normandii przez destylację cydru. Niezwykle ciepły, wonny i ujmujący, przed zabutelkowaniem dojrzewa trzy lata w dębowych beczkach. Mimo maturacji zachowuje charakterystyczną nutę świeżego jabłka, a jednocześnie nabiera w tym czasie harmonii i taktownej łagodności. W nosie, obok jabłka, aromaty suszonych owoców i miodu lipowego. W smaku okrągły z dyskretnie korzenną dębiną. Podawać jako digestif między posiłkami (tzw. trou Normand).

Papidoux VSOP

Papidoux VSOP

Cena 125,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Papidoux klasy VSOP to francuski Calvados wytwarzany z wyselekcjonowanej odmiany jabłek. Produkowany jest w Normandii, według tradycyjnej receptury i podobnie jak koniak poddawany jest dwukrotnej destylacji cydru. Swój ciemnozłoty kolor i niezwykle bogate aromaty zawdzięcza co najmniej 4 letniemu leżakowaniu w beczkach dębowych. W aromatach wyczuwalne są suszone owoce, miód oraz delikatny posmak dębowy. Idealnie sprawdzi się po posiłku jako digestif a także przyjemnie rozgrzeje w zimniejsze dni.

Papidoux XO

Papidoux XO

Cena 155,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Calvados Papidoux XO to produkowana w Normandii francuska jabłkowa brandy najwyższej jakości produkowana na bazie cydru jabłkowego poddanego dwukrotnej destylacji. Papidoux XO spędza w beczkach dębowych minimum 8 lat, dzięki czemu zachwyca bogatym smakiem i aromatem bogatym w nuty suszonych owoców, miodu i dębu.

Boulard Grand Solage

Boulard Grand Solage

Cena 189,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Boulard Grand Solage jest mieszanką wyśmienitych calvadosów z Pays d'Auge w przedziale wiekowym między 3 a 5 lat. Niezwykła bursztynowa barwa, pełen aromatów jabłek w smaku uwodzi owocami i wanilią. Doskonały jako dodatek do mięs, wyśmienity jako aperitif na lodzie bądź z tonikiem.

Marquis de Saint-Loup Calvados Pays d'Auge Reserve

Marquis de Saint-Loup Calvados Pays d'Auge Reserve

Cena 199,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Calvados z Normandii, dojrzewający w małych drewnianych beczkach przez co najmniej 3 lata, z nutami jabłek i tarte tatin. Dominują nuty owocowe - wysoka zawartości cydru gruszkowego w połączeniu z cydrem jabłkowym. Szczególnie odpowiedni dla tych, którzy lubią spożywać Calvados jako aperitif, na przykład jako long drink (Calvados & Tonic), z lodem lub z kawą.

Single Cask Calvados 10YO Trilogy
  • Brak na stanie

Single Cask Calvados 10YO Trilogy

Cena 1 080,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Trylogia to single cask Calvados 10yo. Beczka, której zawartość podzieliliśmy na trzy równe części i poddaliśmy finiszowaniu w trzech różnych beczkach: Ex-Bourbon, Ex-Oloroso Sherry, Ex-Pedro Ximenez Sherry. Trylogia będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem dla osób, które poszukują nowych wrażeń smakowych. Każda z wersji, mimo krótkiego, kilkumiesięcznego finiszowania, posiada zupełnie odmienne oblicze, choć szarlotka w każdej z nich pozostaje motywem przewodnim. Jest słodycz, są owoce, jest taninowość. Każda butelka numerowana, jedynie 100 sztuk każdej z wersji i bardzo przyzwoita moc na poziomie 54%. Jesteśmy pewni, że każdy kto spróbuje, nie będzie żałował.