Pierwszy sklep pod szyldem Ballantine's powstał w Edynburgu w 1827 roku. Jego właścicielem był George Ballantine we własnej osobie.

W 1995 roku, przy ul. Kruczej 47A w Warszawie, został otwarty pierwszy Sklep Ballantine's w Polsce. Od tej pory jest on postrzegany jako perła elegancji i szkockiej tradycji w centrum miasta. W 2005 roku miało miejsce otwarcie drugiego ekskluzywnego salonu alkoholi w Warszawie przy ul. Puławskiej 22. Od 2010 roku możemy pochwalić się kolejnym salonem mieszczącym się przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie. Natomiast od lutego 2016 miało miejsce otwarcie na Wilanowie na Vogla 62 również w Warszawie.

Sklep Ballantine's to miejsce, gdzie jakość i luksus stoją na pierwszym miejscu. Nie zależy nam na sprzedaży alkoholu w byle jakiej formie. Naszymi klientami są osoby, dla których nie jest on celem samym w sobie, ale rekwizytem, przyczynkiem, oprawą szczególnych momentów w życiu.

Szczycimy się zaufaniem naszych klientów, którzy są najczęściej koneserami, znawcami gatunku. Goszczą u nas często znani artyści, biznesmeni, politycy oraz dyplomaci.

Nasze trunki pochodzą od bezpośredniego importera, dzięki czemu nasze ceny są bardzo atrakcyjne.

Dla naszych stałych klientów przewidzieliśmy bardzo korzystne rabaty.

Niezdecydowanym - nasi kompetentni sprzedawcy chętnie pomogą podjąć trafną decyzję.

Mamy szczęście zajmować się tym, co naprawdę kochamy. Dzielimy tę pasję z naszymi klientami dając im do wyboru ponad 3000 produktów, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach i prestiżowych pokazach branżowych. Pozwalamy im poczuć smak miejsc, w których nigdy nie byli, bądź do których pragnęliby wrócić.