- Brak na stanie
Tullibardine 500 Sherry Finish
Przez około 12 miesięcy, Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po sherry, o pojemności 500 litrów. Tullibardine to cudowna, słodka, elegancka i złożona malt whisky.
Przez około 12 miesięcy Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po czerwonym burgundzie Chateau de Chassagne, o pojemności 228 litrów. Tullibardine to cudowna, słodka, elegancka i złożona malt whisky.
Szczegóły produktu
Polityka bezpieczeństwa
Zasady dostawy
Zasady zwrotu
Przez około 12 miesięcy Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po czerwonym burgundzie Chateau de Chassagne, o pojemności 228 litrów. Historia destylacji i produkcji Tullibardine jest jedną z najstarszych w całej Szkocji. To właśnie w Blackford - przedsionku Highland w 1488 roku młody król Jakub IV Stewart zatrzymał się w drodze na swoją koronację, aby kupić piwo w lokalnym browarze. Zostało to odnotowane jako pierwszy znany zakup tamtejszego piwa. W 1947 roku browar został przekształcony w destylarnię. Poza dobrym połączeniem zarówno z północą, jak i z południem, co czyni z niego doskonałą lokalizację dla destylarni, miejsce to słynie również z bogatych zasobów świeżej źródlanej wody w okolicach wzgórz Ochil (znanych również z powodu wydobywanego tam kiedyś złota). W 1947 roku William Delme Evans rozpoczął przekształcanie browaru w destylarnię i w 1949 roku wydestylowano tam pierwszę whisky pod nowo powstałą nazwą - Tullibardine Distillery. Nazwa w języku gaelickim oznacza "wzgórze widokowe" i pochodzi od małej średniowiecznej kapliczki wybudowanej w 1446 roku, znajdującej się w pobliżu destylarni. W 1953 roku destylarnia została wykupiona przez firmę Brodie Hepburn, którą później przejęli Invergordon Distillers. Przez kilka kolejnych dziesięcioleci do produkcji używano dwóch oryginalnych alembików - pot still, trunki zaś dojrzewano w beczkach po sherry. W 1973 roku powiększono zakres produkcji przez zastosowanie dwóch dodatkowych kotłów destylacyjnych. Ostatnio Tullibardine rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii ? w 2011 roku kupiła ją niezależna rodzinna firma, już wcześniej zaangażowana w produkcję whisky. Bez wątpienia więc przyszłość Tullibardine jest w dobrych rękach. Ze swym bogatym portfolio, sięgającym aż do 1952 roku,
Przez około 12 miesięcy, Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po sherry, o pojemności 500 litrów. Tullibardine to cudowna, słodka, elegancka i złożona malt whisky.
Przez około 12 miesięcy Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po czerwonym burgundzie Chateau de Chassagne, o pojemności 228 litrów. Tullibardine to cudowna, słodka, elegancka i złożona malt whisky.
Przez około 12 miesięcy, Tullibardine Sovereign dojrzewała w beczkach po Chateau Suduiraut Sauternes, o pojemności 225 litrów. Tullibardine to cudowna, słodka, elegancka i złożona malt whisky.
Artist Blend to whisky mieszana, z wysokim udziałem składnika malt 55%. Receptura bazuje na destylatach Clynelish, Linkwood oraz whisky grain z destylarni Cameronbridge, dojrzewających głównie w beczkach po Burbonie. Niewielka część destylatu dojrzewała w beczkach po Sherry Palo Cortado. Butelkowana z mocą 43%, bez filtracji. Posiada aromaty słonego karmelu, jabłek, bananów i rodzynek.
Linkwood - 27%, Clynelish - 10%, Balmenach - 10%, Cameronbridge - 45%, Highland blend z hybrydowych beczek - 8%
A.D. Rattray Cask Orkney 15YO to 15-letnia szkocka whisky single malt dojrzewająca w beczkach po bourbonie. Stworzona, aby uczcić neolityczny folklor Orkadów, oddaje ducha wyspy dzięki głęboko wciągającemu i doskonale zbalansowanemu słodowi. Noty smakowe - subtelny dym, owoce pestkowe i przyprawy.
Niezależna firma A.D. Rattray Whisky, w ofercie której znajdziecie zarówno whisky z core range, z tzw. linii Casks of Scotland, jak i single caski. A.D.RATTRAY CASK ISLAY 46% to klasyczny, torfowy single malt dojrzewający w beczekach po bourbonie, oddający ducha Islay i ciepło ludzi, ziemi i produkowanej przez nich whisky. Słodki, dymny, cytusowy. Kolor naturalny. Aromat: dym, grillowane przegrzebki i żar ogniska na plaży. Podniebienie: maślany smak, prażony orzech ziemny i słodko-słony torf. Finisz: lekki popiół i tytoń fajkowy pozostawiają niezatarte wrażenie.
To whisky dymna, w której część destylatów poddana została maturacji w beczkach po sherry. W recepturze znalazła się whisky Clynelish, Laphroaig i Cameronbridge z beczek ex bourbon oraz Craigellachie z beczek ex sherry. Do tego niewielki procent Highland Malt, dojrzewającej w hybrydowych beczkach z francuskiego dębu, z mocno wypalonymi deklami. Ponad 60% receptury stanowią single malt, poniżej 40% whisky zbożowa. Została przefiniszowana w beczce ex Clynelish. Udało się łącznie zabutelkować 252 sztuki, z mocą 49%.
Kompozycja dwóch rodzajów whisky z Highland i jednego ze Speyside - Clynelish, Teaninich, Dailuaine. Przedłużone dojrzewanie we francuskich dębowych beczkach o mocno wypalanych wiekach. Bogata, okrągła i słodka, zrównoważona śmiałym pikantnym charakterem i wanilią.
Kompozycja dwóch rodzajów whisky z Highland i jednego ze Speyside - Clynelish, Teaninich, Dailuaine. Przedłużone dojrzewanie we francuskich dębowych beczkach o mocno wypalanych wiekach. Bogata, okrągła i słodka, zrównoważona śmiałym pikantnym charakterem i wanilią.
Glasgow Blend to whisky mieszana z niezwykle wysokim udziałem składnika malt - 65%. W recepturze odnajdziemy destylaty regionu Speyside dojrzewające w beczkach po Sherry, dymny destylat z wyspy Islay oraz whisky grain z Cameronbridge. Butelkowana z mocą 43% bez filtracji. Intensywny aromat egzotycznych przypraw - goździki i cynamon, słodko owocowy smak ciasta drożdżowego i tarty owocowej oraz aromat smoły, popiołu, dogasającego ogniska, szpitala i apteki.
Aberlour - 34%
Laphroaig 18%
Clynelish 10%
Cameronbridge 35%
Highland blend z hybrydowych beczek 3%
Whisky spędza pełne 7-8 lat w beczkach po burbonie, ale jest to wersja dymna, bazująca na torfowanym słodzie jęczmiennym. Destylarnia prowadzi destylację wersji dymnej tylko raz w roku, w grudniu przed okresem świątecznym, także metoda small batch, 18000 butelek w partii.
Whisky z regionu Speyside dla początkujących. Bardzo kremowa, pachnąca biszkoptem, ogrzana dłońmi otwiera się miodem, wanilią i sokiem gruszki. W smaku wyczuwalne przyprawy, głównie cynamon i goździki. Długi, gładki i delikatny z trwającym posmakiem dymu finisz.
21-letnią whisky blendowana (tj. mieszana) od Berry Bros. & Rudd, wydana w ramach The Perspective Series, w której master blander Doug McIvor współpracował z fotografem Linsdayem Robertsonem, aby połączyć sztukę i whisky. W efekcie powstała whisky, która jest delikatnie świeża i owocowa, a odpowiadający mu obraz przedstawia Zatokę Sandalwood na północno-zachodnim wybrzeżu Szkocji.
Whisky butelkowana z mocą 43% i co niezwykłe dla whisky mieszanych, niefiltrowana na zimno. To niezwykle oleista, pikantna whisky tworzona z 15 różnych destylatów, w skład której wchodzą dwie dymne Bunnahabhain i Caol Ila. Zawartość whisky malt w blendzie stanowi 33%, reszta to whisky grain. Zdobywca srebrnego medalu na IWSC 2017.
Zawartość składnika "malt" wypełnia 1/3 receptury i składa się na nią dymny Bunnahabhain oraz Caol Ila. Co ciekawe, mimo że butelkowana z mocą 43%, nie jest poddawana procesowi filtracji na zimno. Dodatkowo kilka miesięcy spędziła w beczkach po rumie z Karaibów, pogłębiając tym samym i tak bogate już spektrum aromatyczne.
Islay Boys wypuścili dwie nowe whisky single malt, nawiązujące do historii Szkocji z okresu II-IX wiek, kiedy ziemiami władali Piktowie. Były to plemiona, które nie nosiły ubrań, za to ciała były wytatuowane, a Piktowie byli na tyle groźni i agresywni, że w II wieku okupujący ziemie Anglii Rzymianie, musieli wybudować wysoki na 6 m i długi na niemalże 120 km mur, zwany murem Hadriana, aby zabezpieczyć swe wojska przed atakami Piktów. Wersja czerwona Tribe to przedstawicielka regionu Speyside, z aromatem lodów waniliowych, pieczonego chleba, pieczonych jabłek, toffi, sianokosów i goździków. Whisky oferowana z podwyższoną mocą 46%, w naturalnym kolorze, bez filtracji i w kartoniku.
Owocowa i świeża whisky mieszana zainspirowana światem wina. Na podniebieniu oferuje nuty skórki pomarańczy, cytryny, zielonych jabłek, maślanych tostów, przypraw dębowych, zroszonych ziół i krzemiennych minerałów, które utrzymują się na finiszu. Jest żywa i okrągła, dojrzała i pikantna. Pomyśl o metalicznych, ostrygowych Chablis i maślanych winach kalifornijskich. Zdobywca złotego medalu na International Wine & Spirits Competition 2023.
Do poprzedniej edycji z beczek po Pedro Ximenez dołącza właśnie wersja dojrzewająca w beczkach po Palo Cortado z mocą 55,8%.
Nazwa pochodzi od króla Nordyckiego rządzącego wyspą w IX wieku Ketilla Bjornssona. Butelkowana z mocą 46%, oczywiście bez filtracji to poważna propozycja dla miłośników whisky dymnej, ale w niewielkiej dawce, która nie dominuje nad resztą aromatów. W jej skład wchodzą dwie dymne whisky z wyspy Islay _ Lagavulin i Laphroaig, stanowiące 1/3 kompozycji oraz 8 single malt z regionu Speyside, dostarczające dodatkowo słodyczy jęczmienia i delikatnej owocowości. W 2017 na zawodach IWSC zdobyła srebrny medal i tytuł Outstanding - znakomita, wyjątkowa.