Filtry

Dostępność

Dostępność

Rodzaj

Rodzaj

Cena

Cena

  • 164,00 zł - 295,00 zł

Aktywne filtry

Flatnose Blended 43%

Flatnose Blended 43%

Cena 165,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Whisky butelkowana z mocą 43% i co niezwykłe dla whisky mieszanych, niefiltrowana na zimno. To niezwykle oleista, pikantna whisky tworzona z 15 różnych destylatów, w skład której wchodzą dwie dymne Bunnahabhain i Caol Ila. Zawartość whisky malt w blendzie stanowi 33%, reszta to whisky grain. Zdobywca srebrnego medalu na IWSC 2017.

Flatnose Blended Whisky Rum Finish

Flatnose Blended Whisky Rum Finish

Cena 179,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Zawartość składnika "malt" wypełnia 1/3 receptury i składa się na nią dymny Bunnahabhain oraz Caol Ila. Co ciekawe, mimo że butelkowana z mocą 43%, nie jest poddawana procesowi filtracji na zimno. Dodatkowo kilka miesięcy spędziła w beczkach po rumie z Karaibów, pogłębiając tym samym i tak bogate już spektrum aromatyczne.

Flatnose Blended Malt 46%

Flatnose Blended Malt 46%

Cena 219,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Nazwa pochodzi od króla Nordyckiego rządzącego wyspą w IX wieku Ketilla Bjornssona. Butelkowana z mocą 46%, oczywiście bez filtracji to poważna propozycja dla miłośników whisky dymnej, ale w niewielkiej dawce, która nie dominuje nad resztą aromatów. W jej skład wchodzą dwie dymne whisky z wyspy Islay _ Lagavulin i Laphroaig, stanowiące 1/3 kompozycji oraz 8 single malt z regionu Speyside, dostarczające dodatkowo słodyczy jęczmienia i delikatnej owocowości. W 2017 na zawodach IWSC zdobyła srebrny medal i tytuł Outstanding - znakomita, wyjątkowa.

Picti Tribe

Picti Tribe

Cena 229,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Islay Boys wypuścili dwie nowe whisky single malt, nawiązujące do historii Szkocji z okresu II-IX wiek, kiedy ziemiami władali Piktowie. Były to plemiona, które nie nosiły ubrań, za to ciała były wytatuowane, a Piktowie byli na tyle groźni i agresywni, że w II wieku okupujący ziemie Anglii Rzymianie, musieli wybudować wysoki na 6 m i długi na niemalże 120 km mur, zwany murem Hadriana, aby zabezpieczyć swe wojska przed atakami Piktów. Wersja czerwona Tribe to przedstawicielka regionu Speyside, z aromatem lodów waniliowych, pieczonego chleba, pieczonych jabłek, toffi, sianokosów i goździków. Whisky oferowana z podwyższoną mocą 46%, w naturalnym kolorze, bez filtracji i w kartoniku.

Picti Coast

Picti Coast

Cena 229,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Picti Coast to nowy single malt stworzony przez Donalda MacKenzie i Mackay Smith z ich marki Islay Boys. Podąża ścieżką ich poprzedniej oferty Picti Tribe. Single malt ze szkockich wysp, leżakowany w starych beczkach po bourbonie, wciąż nietorfowany. Jest to zdecydowanie przybrzeżna, jodowana, świeża słona whisky, która pomaga odkryć świat Picti i Speyside.

Barelegs Highland Single Malt

Barelegs Highland Single Malt

Cena 229,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Tajemniczy, lekko torfowy single malt z Higland. Nazwany "Barelgs" na cześć Magnusa III, norweskiego króla Wikingów, który rządził wyspami Szkocji pod koniec XI wieku i przyjął góralską tradycję noszenia kiltów.

Aromat: owoce ze słodyczą, łagodnym i ciekawym posmakiem dymu w tle.
Smak: pomimo 46% brak alkoholowej ostrości, złożone i głębokie nuty owocowe, łagodny dym torfowy pozostaje całkowicie w tle, co nadaje whisky doskonałą głębię.
Finisz: nuty owocowe długo utrzymujące się na podniebieniu.

Barelegs Islay Single Malt

Barelegs Islay Single Malt

Cena 255,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Nazwa pochodzi od króla norweskiego Magnusa III, który w XII wieku rządził na wyspach angielskich, w tym na Islay. Butelkowana z mocą 46%, bez filtracji, będąca wizytówką, flagowym produktem firmy. Pochodzi z destylarni, której nazwa ze względów na wymogi kontraktu okryta jest tajemnicą. Dla ułatwienia: destylarnia znajduje się na południu wyspy, pomiędzy Ardbeg i Laphroaig. Barelegs Islay single maly dojrzewa w 2nd fill ex bourbon barrels i ma 7 lat. Słodka i intensywnie dymna, ostrzejsza w aromacie ze względu na swój młody wiek, delikatna na języku. Whisky zdobyła najwyższą nagrodę Warsaw Whiskies Awards podczas Whisky Live Warsaw 2018.

Barelegs Battle Axe

Barelegs Battle Axe

Cena 295,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Barelegs Battle Axe to limitowana edycja Islay Single Malt Scotch Whisky, butelkowana z mocą beczki 55,7%, niefiltrowana na zimno. Kolor: jasny złoty. Aromat: mocny dym torfowy z kremowymi nutami jęczmienia. Smak: intensywny, torfowy, ze sporą dozą słodu jęczmiennego. Bogaty, długi, wędzony finisz. Battle Axe to silna jak topór wojenny, intensywna whisky, pełna dymnych aromatów, wyczuwalnych zarówno w zapachu jak i na języku, które przeplatają się z zapachem jodyny, smoły, słodu jęczmiennego, słodyczy, owoców cytrusowych, solanki i mięty, z niezwykle długim, pełnym finiszem. W tym przedziale cenowym, z taką mocą i taką paletą aromatów, absolutnie warta grzechu.

Lista produktów marki Islay Boys