The Master Distiller’s Reserve to pierwsza odsłona corocznej serii single cask firmy Amrut. Wytwarzany z dojrzewającego słodu torfowego (torf pozyskiwany w Szkocji) i podwójnie destylowany w alembikach. Następnie dojrzewa najpierw w beczkach po bourbonie, a następnie w ponownie napełnianych beczkach po sherry PX. Ten single cask to także pierwszy torfowy single malt dojrzewający po sherry PX dla Amrut. Jest to limitowana edycja 510 butelek na cały świat. Chciwy i torfowy. Śliwki, tytoń, karmel.

Aromat: mocne nuty suszonych owoców, fig i śliwek, następnie toffi i czekolady z lekką dawką słodkiego tytoniu, fenole są najdelikatniejsze.
Smak: suszone owoce zanurzone w miękkich fenolach, a następnie dawka toffi i miodu. Środek jest bardziej syropowaty, miękki cytrusowy, słodki tytoniowy i kremowy z chmurą przyprawowego pyłu.
Ogólnie: słodki i wytrawny z miękkimi fenolami.

Może ci się spodobać również

Przeglądaj kolekcję naszych powiązanych produktów.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Amrut Master Distiller's Reserve 50%

Amrut Master Distiller’s Reserve, to edycja przypominająca dojrzałością Greedy Angel’s 8yo. Tyle właśnie spędziła w beczce po Sherry PX. Jednak w tym wypadku mamy do czynienia z wersją single cask, zawierającą whisky dymną.

Napisz swoją opinię