Kolejna rocznicowa whisky Fusion XI, tym razem dymna, dojrzewająca w beczkach po Bourbonie i finiszowana w ex Port Pipe

Aromat: orzeźwiający, z nutami ciemnych owoców i kremu kokosowego, z czasem delikatna nuta wanilii, toffi, ciemnej czekolady które łączą się z odcieniem dębu; fenole są nieśmiałe i ukrywają się za słodkim tamaryndem i odcieniem kwiatowej nuty.
Smak: ciemne, suszone, syropowate owoce, nuta kremu waniliowego i ciemnej czekolady, na podniebieniu soczysty i aksamitny z kwiecistą teksturą; fenole są delikatniejsze, wspomagane przez nutę pieprzu i dębu.
Ogólnie: finisz jest wytrawny z warstwą miodu i miękkich fenoli.

Może ci się spodobać również

Przeglądaj kolekcję naszych powiązanych produktów.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Amrut Fusion XI

Amrut Fusion XI świętuje 12. rocznicę powstania słynnego single malta "Fusion". Ta limitowana edycja powstała przy użyciu nienagannej kombinacji 12, 10, 9 i 7-letnich whisky single malt. Dojrzewająca w beczkach po bourbonie i porto, ekspresja bogata w aromaty i nuty owocowe i jak przystało na Fusion - torfowe. 870 takich ręcznie robionych porcelanowych butelek jest dostępnych na całym świecie. Są umieszczone w aksamitnej torbie, korek został starannie dobrany i wysłany z Portugalii. Na butelce widnieje rysunek nieżyjącego już prezesa marki i "Ojca Indian Single Malt", który opracował oryginalną recepturę Amrut Fusion, Neelaknta Rao Jagdale. Bogaty i torfowy. Śliwka, czekolada, wanilia.

Napisz swoją opinię