• Brak na stanie
    The Balvenie - The Week of peat 14YO

Nuty smakowe:

- Zapach: delikatny słodki dym torfowy połączony z kwiatowymi nutami oraz subtelnym akcentem słodyczy w postaci miodu toffi.

- Smak: aksamitny, z wyczuwalnymi cytrusowymi aromatami równoważącymi dym torfowy, wzbogacony dębową wanilią, kwiatowym miodem i słonym karmelem.

- Finish: Delikatne wykończenie dymem z trwałą i kremową słodyczą wanilii.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

The Balvenie - The Week of peat 14YO

The Balvenie "Week of Peat" 14yo to wyjątkowa edycja, która powstała w ramach serii The Balvenie Stories. Ten torfowy single malt jest zainspirowany historią Malt Mastera Davida Stewarta i Iana Millara, byłego kierownika destylarni Balvenie. Wykorzystując tygodniową przerwę w produkcji, David i Ian zdecydowali się na przywrócenie produkcji whisky dymnej do regionu Speyside i destylarni The Balvenie. Torfowy smak whisky możemy uzyskać tylko na etapie suszenia kiełkującego jęczmienia przy użyciu podpalanego torfu. Tymi eksperymentami przywrócono produkcję whisky torfowej w destylarni The Balvenie. Rezultatem działań jest dojrzewająca przez 14 lat w beczkach z amerykańskiego dębu wyjątkowa whisky, charakteryzująca się nutami miodu, wanilii i cytrusów, połączonych z delikatnym torfowym dymem.

Napisz swoją opinię