Amrut Two Continents to whisky single malt zapraszająca do podróży i ucieleśniająca specyfikę tej destylarni. Wytwarzany z wyselekcjonowanego indyjskiego jęczmienia uprawianego u podnóża Himalajów, jego podróż trwa dalej na południe do destylarni w Bangalore, gdzie odbywa się warzenie i destylacja. Starzenie w magazynie na wysokości ponad 1000m w połączeniu z tropikalnym klimatem powoduje, że "share of angels" wynosi powyżej 10%. Po dojrzewaniu przez kilka lat na miejscu zakończy leżakowanie w Europie, łącząc w ten sposób historię indyjskiej whisky z jej korzeniami, czy to europejskimi, czy indyjskimi. Owocowy i kwiatowy. Miód, pomarańcza, karmel.

Aromat: owocowo-kwiatowy, goździki, solony karmel. Dalej rozwija się w szereg słodkich pomarańczy i owoców tropikalnych. Wanilia i miód odcisnęły swoje piętno w elokwentny i kremowy sposób.

Smak: kwiatowo-owocowy, nuty owoców tropikalnych są wysublimowane z odcieniem miodu i słodkich pomarańczy. Następnie ewoluuje w nuty wanilii i karmelu, przechodząc do aksamitnego rdzenia.

Ogólnie: Miód pokryty nutą kwiatową i odcieniem mięty.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Amrut Two Continents 4th Edition 46%

Amrut Two Continents batch #4, tym razem oferowana w karafce to edycja, która poddana została maturacji w beczkach po Bourbonie początkowo w gorących Indiach, gdzie roczne odparowywanie na poziomie 10% rocznie skrada sporo destylatu z beczki, by kolejne kilka lat spędzić w chłodniejszym europejskim klimacie.

Napisz swoją opinię