Filtry

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 249,00 zł - 500,00 zł

Aktywne filtry

Lochlea - Our Barley

Lochlea - Our Barley

Cena 249,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Destylarnia położona jest na farmie, na której też rośnie jęczmień wykorzystywany tylko na jej potrzeby. Farma ta wieki temu była własnością rodziny Roberta Burnsa, a on osobiście pracował na niej w latach 1777-1784. Po ciężkim dniu pracy spotykał się z kolegami w pobliskim klubie, gdzie tworzył swoje poematy. Będąc niewielką, jest w stanie produkować rocznie ok 200 tys LPA. Osoba stojąca za jakością destylatu - John Campbell może pochwalić się 27-sto letnim doświadczeniem, które nabywał  m.in. w destylarni Laphroaig. Stąd pewnie pomysł, aby produkować tu zarówno whisky delikatną, łagodną, jak i wersję dymną. Lochlea - Our barley to whisky dojrzewająca w mieszance beczek ex bourbon, ex sherry i ex STR.

Lochlea - Ploughing 1st Crop

Lochlea - Ploughing 1st Crop

Cena 279,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Lochlea Ploughing Edition odzwierciedla zimę na farmie, kiedy pola zaczynają być orane i szykowane do wiosennego zasiewu jęczmienia. Spirytus nie jest torfowy, ale za sprawą beczek Ex-Islay używanych do maturacji, zyskują dymny charakter, właściwy dla whisky Lochlea. Seria składa się z 11 000 butelek. Whisky została zabutelkowana z mocą 46%, bez dodatku barwnika i bez filtracji na zimno. W smaku wyczuwalne są gotowane jabłko i orzechy brazylijskie, w aromacie dominują gotowane owoce, unoszące się w lekkim, torfowym dymie, natomiast finisz oferuje długo utrzymające się owocowe nuty zmieszane z torfowym dymem.

Lochlea - Harvest 2nd Crop Port/STR/Bourbon

Lochlea - Harvest 2nd Crop Port/STR/Bourbon

Cena 279,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Sezonowe wydania w małych partiach każdego roku prezentują charakterystyczny styl Lochlea na 4 różne sposoby. Harvest Edition #2 wykorzystuje starannie wyselekcjonowane beczki po porto, barrique STR i beczki po bourbonie pierwszego napełnienia, aby nadać whisky nieco inny charakter. W tym roku destylarnia dodała znacznie większą ilość beczek po porto, co zwiększa kremowość whisky i łączy się z pieprznym charakterem otrzymanym  z barrique STR. Whisky inspirowana jest końcem lata, kiedy zbiera się złoty jęczmień z Lochlea i ostatecznie wykorzystuje go do przyszłorocznej produkcji.

Lochlea - Sowing 2nd Crop

Lochlea - Sowing 2nd Crop

Cena 279,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Destylarania ołożona jest na farmie, na której też rośnie jęczmień wykorzystywany tylko na jej potrzeby. Farma ta wieki temu była własnością rodziny Roberta Burnsa, a on osobiście pracował na niej w latach 1777-1784. Po ciężkim dniu pracy spotykał się z kolegami w pobliskim klubie, gdzie tworzył swoje poematy. Będąc niewielką, jest w stanie produkować rocznie ok 200 tys LPA. Osoba stojąca za jakością destylatu - John Campbell może pochwalić się 27-sto letnim doświadczeniem, które nabywał  m.in. w destylarni Laphroaig. Stąd pewnie pomysł, aby produkować tu zarówno whisky delikatną, łagodną, jak i wersję dymną. Lochlea - Sowing 2nd Crop dojrzewała w beczkach po bourbonie pierwszego napełnienia - butelkowana bez filtracji na zimno i bez dodatku barwnika. Jest delikatna i słodka.

Lochlea - Cask Strength Batch 1 2023

Lochlea - Cask Strength Batch 1 2023

Cena 299,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Pierwsza w historii Lochlea Distillery limitowana edycja, zabutelkowana z naturalną mocą 60,1%. Do jej stworzenia Master Blender destylarni - John Campbell, którego niektórzy pamiętają z destylarni Laphroaig, wykorzystał beczki 1st fill Oloroso i 1st fill bourbon. Wg not Johna możemy spodziewać się po niej wrażeń przypominających zapach: mielonej kawy, cygar, sałatki owocowej, orzechów, syropu pomarańczowego.

Lochlea Single Malt 5YO 50%

Lochlea Single Malt 5YO 50%

Cena 500,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Destylarnia Lochlea rozpoczęła produkcję whisky w sierpniu 2018 roku. Pod koniec 2023, po upływie pełnych pięciu lat, właściciele postanowili wydać limitowaną edycję, pierwszą w historii destylarni z wiekiem na etykiecie. Łączna edycja zamknęła się liczbą zaledwie 2000 butelek na świat. Pięcioletnia whisky, stworzona jest z pięciu różnych beczek, w tym dwóch napełnionych tuż po otwarciu destylarni. Aromaty - pieczony ananas, brązowy cukier, orzechy laskowe, skórka cytryny, gruszka, karmel, płatki róży, miód, rodzynki.

Cask #20   1st fill bourbon

Cask #25   1st fill bourbon

Cask #249 1st fill Oloroso

Cask #272 1st fill bourbon Finiszowana w Oloroso

Cask #295 1st fill bourbon Finiszowana w Pedro Ximenez

Lista produktów marki Lochlea