• Brak na stanie
    Bowmore No. 1

Należący do destylarni Bowmore No. 1 Vaults to najstarszy nadal użytkowany magazyn whisky w Szkocji. Wybudowano go przeszło 230 lat temu nad brzegiem Loch Indaal, w takim miejscu, że podczas wysokich przypływów podłoże magazynu znajduje się poniżej poziomu Oceanu Atlantyckiego. We wnętrzu Vaults No. 1 panują szczególne zimno i wilgoć, co leżakującemu destylatowi zapewnia niespotykane nigdzie indziej warunki. Wilgotne i chłodne środowisko sprawia m.in., że ewaporacja alkoholu przebiega bardzo wolno i wynosi nie więcej niż 1% rocznie. Vaults No. 1 jest domem tej wyjątkowo dojrzałej i pełnej whisky - Bowmore No. 1 Malt, leżakującej w beczkach po bourbonie z pierwszego napełnienia.

Bowmore No. 1 Malt to whisky niezwykła: aromaty słodkiej wanilii, cynamonu i dymu z palonej dębiny łączą się doskonale z soczystym smakiem cytrusów, miodu, wosku i płatków kokosowych, prowadząc do ostrego, mocnego finiszu, w którym wędzony torf z wolna ustępuje pola intensywnie bourbonowowej, beczkowej wanilii i odświeżającej limonce.

Może ci się spodobać również

Przeglądaj kolekcję naszych powiązanych produktów.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Bowmore No. 1

Bowmore No. 1 Malt to whisky niezwykła: aromaty słodkiej wanilii, cynamonu i dymu z palonej dębiny łączą się doskonale z soczystym smakiem cytrusów, miodu, wosku i płatków kokosowych, prowadząc do ostrego, mocnego finiszu, w którym wędzony torf z wolna ustępuje pola intensywnie bourbonowej, beczkowej wanilii i odświeżającej limonce. 

Napisz swoją opinię