• Brak na stanie
    The Cally 40 YO Single Grain

Niezwykła, limitowana edycja szkockiej whisky ze słodu jęczmiennego. Zawiera 53,3% alkoholu. Pochodzi z zamkniętych destylarni w Edynburgu. Najstarsza szkocka, która została kiedykolwiek wydana przez pierwotnych gorzelników - destylowana w 1974 roku. Napełniana do beczek z dębu amerykańskiego. Na świecie istnieje zaledwie 5060 butelek, które dostać można jedynie w specjalistycznych sklepach.Jedyna w swoim rodzaju, o bardzo złożonym smaku i zapachu. Czysty, świeży i owocowy smaku miłym i delikatnym charakterze, który jest wzmacniany przez dodanie odrobiny wody.

Zapach: Słodkie i świeże owoce (brzoskwinie, melon i nuta skórki pomarańczowej). Bazą jest wanilia z nutą dębu lub owoców z gorzką czekoladą. Aromat rodzynek, miękkich, dojrzałych słodkich bananów i miodu z cynamonem.

Smak:  Lekko słodki i oleisty, z delikatną czekoladą i wanilią. Wyczuwalna nuta palonego cukru i kakao, w tle natomiast drewno połączone z rodzynkami, daktylami, zielem angielskim i śladem białej czekolady.

Finisz: Długi. Oleisty, lekko wytrawny z dodatkiem gorzkiej czekolady i świeżego dębu, z nutą kremu toffi i ciasta czekoladowego.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Przejrzyj kolekcję naszych produktów kategorii.

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

The Cally 40 YO Single Grain

Limitowana edycja szkockiej whisky ze słodu jęczmiennego. Pochodzi z zamkniętych destylarni Caledonian w Edynburgu. Destylowana w 1974 roku. Dojrzewała przez ponad 40 lat w beczkach z dębu amerykańskiego. Tylko 5060 butelek.

Napisz swoją opinię