Filtry

Dostępność

Dostępność

Pojemność

Pojemność

Cena

Cena

  • 175,00 zł - 3 285,00 zł

Aktywne filtry

Highland Park 10YO

Highland Park 10YO

Cena 175,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Highland Park jest produkowana od 1798 roku w jednej z najstarszych destylarni, położonej na wyspie Mainland w archipelagu Orkadów - najdalej na północ wysuniętym regionie Szkocji, który przez wieki znajdował się pod panowaniem Wikingów. Highland Park jest jedyną destylarnią gdzie wciąż wiele prac wykonuje się ręcznie przestrzegając pięciu pierwotnych reguł produkcji szkockiej whisky.

Highland Park Harald

Highland Park Harald

Cena 299,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Whisky pochodzi z destylarni Highland Park z wysp Orkney. Należy do kolekcji poświęconej sześciu nordyckim wojownikom. Whisky dedykowana jest Haraldowi Jasnowłosemu, królowi Norwegii, który założył hrabstwo Orkney i był jednym z pionierów szerzenia wpływów Wikingów na północnej półkuli. Harald bardzo rozwinął armię Wikingów, co odzwierciedla motyw tarczy na etykiecie tej whisky. Skomponowana jest z destylatów, które dojrzewały w beczkach po bourbonie oraz w beczkach z europejskiego dębu. Whisky wydana była w 2013 roku i przeznaczona była do sprzedaży w sklepach wolnocłowych.

Highland Park 18YO

Highland Park 18YO

Cena 835,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie
18 letnia odsłona wyśmienitej whisky z Orkadów. Bardzo dobrze zbalansowana o słodko-gorzkiej strukturze. Wspaniała budowa tego single malt opiera się na kompleksowym połączeniu nut toffi, miodu i kakao, z powolnie postępującym słodowym tłem.
Highland Park Ragnvald

Highland Park Ragnvald

Cena 3 285,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

To jedna z wersji Highland Park, które nawiązują do nordyckich wojowników. Gorzelnia zlokalizowana jest na dalekiej północy Szkocji na wyspach Orkney. Wyspy wiele wieków temu były we władaniu Wikingów, dlatego gorzelnia często wykorzystuje motywy nordyckie przy tworzeniu swoich trunków. Ta wersja należy do kolekcji "The Warrior Series". Poświęcona jest jednemu z najsłynniejszych wikingów Ragnvaldowi, który za dom uważał swoją długą łódź na której docierał na Bliski Wschód i do Azji. Whisky nie ma określonego wieku. Została skomponowana z destylatów starzonych w tradycyjnych dębowych beczkach. Butelkowana była w 2013 roku w naturalnej mocy 44,6%. Opakowana została w piękną zdobioną skrzynkę.

Highland Park Svein
  • Brak na stanie

Highland Park Svein

Cena 255,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Jest to whisky z destylarni Highland Park z wysp Orkney, która otwiera kolekcję poświęconą nordyckim wojownikom. Ta wersja poświęcona jest Sveinowi, który był jedną z centralnych postaci historycznej Sagi Orkney. Svein był wielkim wojownikiem i podróżnikiem, który podbił wiele lądów. Na etykiecie tej whisky umieszczony został róg do picia, który Svein otrzymał w chwili urodzin. Whisky skomponowana została w większej części z destylatów starzonych w beczkach z amerykańskiego dębu oraz w beczkach z dębu europejskiego. Whisky dedykowana była do sklepów wolnocłowych na całym świecie.

Highland Park Einar
  • Brak na stanie

Highland Park Einar

Cena 299,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Whisky pochodzi z destylarni Highland Park z wysp Orkney. Należy do kolekcji poświęconej sześciu nordyckim wojownikom. Ta wersja poświęcona jest Einarowi, bardzo bezwzględnemu wojownikowi, który był władcą Orkney. Podobno zabił własnego brata, aby przejąć jego ziemie. Jego charakterystycznym atrybutem był olbrzymi topór, który został umieszczony na etykiecie whisky. Destylaty tej whisky w 3/4 pochodzą z beczek z amerykańskiego dębu i w 1/4 z beczek wykonanych z europejskiego dębu. Whisky wydana była w 2013 roku. Cała kolekcja dedykowana była do sklepów wolnocłowych.

Highland Park Drakkar
  • Brak na stanie

Highland Park Drakkar

Cena 349,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie
Jest to jedno z multirocznikowych wydań whisky z gorzelni Highland Park, położonej na wyspach Orkney, na dalekiej północy Szkocji. Wyspy wiele wieków temu były we władaniu Wikingów, dlatego gorzelnia często wykorzystuje motywy nordyckie przy tworzeniu swoich trunków. Drakkar był wyjątkową długą łodzią, budowaną dla królów Wikingów. Statek budził postrach w miejscach, w których sie pojawiał, a jego dziób zdobiony był mitycznymi bestiami. Whisky produkowana jest w stylu Highland Park. Skomponowana została z destylatów starzonych w dębowych beczkach po hiszpańskiej sherry i dostępna jest głównie za pośrednictwem sklepów wolnocłowych. Na rynku debiutowała w 2011 roku.
Highland Park Leif Eriksson
  • Brak na stanie

Highland Park Leif Eriksson

Cena 369,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Jest to whisky z gorzelni Highland Park z wysp Orkney. Dedykowana jest Leifowi Erikssonowi, wielkiemu nordyckiemu podróżnikowi. Eriksson był pierwszym Europejczykiem, który ponad tysiąc lat temu dotarł do północnych wybrzeży Ameryki. Whisky nie ma określonego wieku. Dojrzewała w beczkach po bourbonie i po sherry ,które wykonane były z amerykańskiego dębu. Whisky wydana była w marcu 2011 roku i przeznaczona była do sprzedaży w strefach duty free.

Highland Park Dagome 13YO Poland Edition No.2
  • Brak na stanie

Highland Park Dagome 13YO Poland Edition No.2

Cena 679,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

To kolejna beczka Poland Exclusive, a edycja tym razem nazwana prawdopodobnym, jednym z imion Mieszka I- Dagome. Jest to edycja limitowana stworzona jedynie na rynek polskiej dystrybucji. Trunek dojrzewa przez 13 lat w jednej beczce (nr 7209) i zabutelkowany jest z naturalną mocą beczki. Powstało jedynie 585 butelek. Zapach: palony olejek pomarańczowy, drewno cedrowe, nuty wytrawne, wędzona wołowina oraz wanilia. Smak: słodki z dębiną oraz wanilią, następnie skórka cytrusów oraz kruszone ziarna kolendry. Finisz: prażony dąb, przyprawy oraz torfowy dym wrzosowy.

Lista produktów marki Highland Park Distillery