Filtry

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 129,00 zł - 485,00 zł

Aktywne filtry

Glen Moray 15YO

Glen Moray 15YO

Cena 245,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Leżakowała w beczkach po bourbonie oraz sherry oloroso, czego wynikiem jest wyjątkowo złożona whisky z nutą przypraw i delikatnego, słodkiego dymu, która zachwyca aromatem suszonych owoców i ciemnej czekolady. Kolor: miedziany; Nos: delikatny; suszony dąb, toffi, rozpuszczone masło, delikatny dym, karmel, pieczone jabłko; Smak: pełny i przyjemnie słodki; gorzka czekolada, słodkie przyprawy, wino starzone w dębowej beczce, suszone owoce, cukier jęczmienny, rodzynki w czekoladzie, kandyzowana skórka pomarańczy; Finisz: długi i bogaty; przyprawy korzenne, czekolada, wanilia.

Glen Moray 18YO

Glen Moray 18YO

Cena 485,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: W magazynie

Wyjątkowa whisky single malt leżakująca minimum 18 lat wyłącznie w beczkach z dębu amerykańskiego i tylko z tzw. pierwszego nalewu, bez procesu zimnej filtracji. Glen Moray 18YO charakteryzuje się barwą antycznego złota. Jego aromat przywodzi na myśl nuty dębu oraz maślanego toffi, które delikatnie spowija elegancki dym. W smaku złożony, pełen miodowych niuansów, połączonych z rozgrzewającymi przyprawami. Finisz długi oraz łagodny, z akcentami lukrecji, subtelnym dymem torfowym oraz wanilią. Whisky jest częścią kolekcji Elgin Heritage Glen Moray, która na rynku ukazała się jesienią 2016 roku. W jej skład wchodzi wydanie 12-letnie, 15-letnie oraz 18-letnie. Ta seria jest esencją wyjątkowego klimatu Speyside, gdzie powstają trunki o dobrze zaokrąglonym i złożonym smaku.

Glen Moray Elgin Classic
  • Brak na stanie

Glen Moray Elgin Classic

Cena 129,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Zakład Glen Moray (Speyside) swoje istnienie zawdzięcza R. J. Thorne'owi, który w 1897 roku kupił w Elgin stary browar (z 1815 roku) i przerobił go na destylarnię whisky. Destylat Glen Moray służy w większości do zestawiania blendów (około 1,6 mln litrów destylatu rocznie jest przeznaczana do tego celu). Glen Moray jest podstawowym maltem do zestawiania blenda Highland Queen, cieszącego się na rynku dużym uznaniem. To dzięki sukcesowi Highland Queen spółka MacDonald & Muir mogła nabyć zakład Glen Moray (jak również Glenmorangie).

Glen Moray 12YO
  • Brak na stanie

Glen Moray 12YO

Cena 159,00 zł
0 Opinia(e) 
Dostępne: Brak na stanie

Jest to podstawowa 12 letnia edycja z destylarni Glen Moray z regionu Speyside. Whisky z tej destylarni są wyjątkowe, ponieważ gorzelnia, jako jedna z niewielu w Szkocji, sama słoduje własny jęczmień, czego efektem jest bardzo kremowa i maślana whisky. Destylaty, które posłużyły do skomponowania tej whisky dojrzewały 12 lat w beczkach po bourbonie z białego amerykańskiego dębu. Ta edycja wydawana jest od 2004 roku.Ma wspaniały słodowy i świeży aromat z nutami miodu, ziaren zbóż, toffi, wanilii, karmelu, moreli, gruszki i jabłka W smaku kremowa i słodka z nutami przypraw, cynamonu, dębu, wanilii, ciasta maślanego i słodu. Finisz krótki i orzeźwiający z nutami wanilii i miodu akacjowego.

Lista produktów marki Glen Moray Distillery